Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 08:01
Poranny przegląd sportowy - 9 marca 2020.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: A_Lesik / Shutterstock, Inc.

Nie takiego wyniku spodziewali się kibice Legii Warszawa. Stołeczna drużyna przed własną publicznością przegrała z Piastem Gliwice 1:2. Już w 10. minucie czerwoną kartkę za brutalny faul otrzymał Jose Kante. Dwie minuty później Legia objęła prowadzenie po trafieniu Domagoja Antolicia. Wyrównał w 35. minucie Jorge Felix. Zwycięską bramkę dla Piasta Gerard Badia.

W innych wczorajszych spotkaniach r Raków Częstochowa zremisował bezbramkowo w Bełchatowie z Pogonią Szczecin, a Wisła Kraków zremisowała z Lechem Poznań 1:1

W tabeli prowadzi Legia przed Piastem, który traci lidera osiem punktów

Niespodzianki również w siatkarskiej Plus Lidze. Trefl Gdańsk wygrał z VERVĄ Warszawa Orlen Paliwa 3:0. W innm wczorajszym meczu GKS Katowice wygrał z Jastrzębskim Węglem 3:1 W tabeli prowadzi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Druga jest VERVA (59 pkt), a trzecia Skra Bełchatów (50 pkt).

Chemik Police obronił Puchar Polski. W finale turnieju w Nysie siatkarki Chemika pokonały Developres SkyRes Rzeszów 3:2.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Nasi tenisiści pewnie awansowali do Grupy Światowej II Pucharu Davisa.

To była wielka noc sportów walki. Niestety swoje pojedynki przegrali Joanna Jędrzejczyk i Adam Kownacki.

Sportowe podsumowanie dnia - 8 marca 2020.