Siatkarze wygrali z Niemcami, Madsen najlepszy w Rybniku

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 08:01
Poranny przegląd sportowy - 23 lipca 2020.
Siatkówka - zdjecie ilustracyjne
Siatkówka - zdjecie ilustracyjneFoto: Robert Grzędowski

Polscy siatkarze powrócili po pandemicznej przerwie na parkiet i wczoraj w Zielonej Górze zagrali towarzysko z Niemcami. Mecz, po powiedzmy średniej grze, zakończył się wygraną Polaków 3:2, choć po dwóch setach było już 0:2. Na trybunach zamiast kibiców były... awatary. Dziś kolejne spotkanie z Niemcami i okazja do pokazania lepszej gry. A w niedzielę i poniedziałek nasi kadrowicze w Łodzi zagrają z Estończykami.

Leon Madsen wygrał w Rybniku czwartą rundę żużlowych mistrzostw Europy. Dla Duńczyka było to trzecie zwycięstwo z rzędu w tym cyklu. Drugie miejsce zajął Rosjanin Grigorij Łaguta, a trzeci był aktualny mistrz świata Bartosz Zmarzlik.
W klasyfikacji generalnej ME prowadzi Madsen. Bartosz Smektała jest szósty, a inny Bartosz... Zmarzlik - siódmy. Okazja do poprawienia pozycji już dziś podczas kolejnego turnieju mistrzostw Europy - tym razem w Gnieźnie.

Więcej informacji sportowych w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Magdalena Fręch i Kacper Żuk w rozmowie z radiową Czwórką o mistrzostwach i planach startowych.

Popołudniowy Przegląd sportowy - 22 lipca 2020.

Siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa o przerwanym sezonie, pandemicznej przerwie, przygotowaniach do PlusLigi, reprezentacji oraz letniej Lidze siatkówki.