Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 08:01
Kamil Majchrzak i Katarzyna Kawa pożegnali się z Nowym Jorkiem po pierwszej rundzie.
Iga Świątek
Iga Świątek Foto: Twitter.com/WSG_Group (screen)

Troje polskich tenisistów wystąpiło w nocy z wtorku na środę na kortach w Nowym Jorku w meczach pierwszej rundy US Open. Iga Świątek bardzo pewnie poradziła sobie z Rosjanką Weroniką Kudermietową zwyciężając 6:3, 6:3. Odrobinę dłużej od Kudermietowej w swoim meczu pierwszej rundy walczyła Katarzyna Kawa. Nie urwała wprawdzie seta Ons Jabeur, ale chociaż w drugiej partii doprowadziła do tie-breaka – wynik końcowy to 6:2, 7:6 dla Tunezyjki.

Kamil Majchrzak najpierw miał grać z Francuzem Benoitem Pairem - ten z racji zakażenia koronawirusem z listy startujących został skreślony. Potem rywalem Kamila miał być Hiszpan Marcel Granollers - on jednak zrezygnował z występu. Ostatecznie Majchrzak zmierzył się z Amerykaninem Ernesto Escobedo, z którym nigdy wcześniej nie grał. I Polak przeral w trzech setach 6:7 (3-7), 2:6, 3:6.
Tak więc w drugiej rundzie US Open wystąpi troje Polaków - Iga Świątek oraz Magda Linette i Hubert Hurkacz, którzy swoje mecze wygrali dzień wcześniej.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.