Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 22:10
Sportowe podsumowanie dnia - 5 września 2020.
Kolarstwo - zdj, ilustracyjne
Kolarstwo - zdj, ilustracyjneFoto: pixabay / domena publiczna

Francuz Nans Peters wygrał, po samotnym finiszu, ósmy etap kolarskiego wyścigu Tour de France.
Koszulkę lidera utrzymał Brytyjczyk Adam Yates.
Jedyny Polak na trasie tegorocznej "Wielkiej pętli" - Michał Kwiatkowski zajął 68. miejsce i w klasyfikacji generalnej jest 44. ze stratą niemal 32 minut do lidera
W niedzielę odbędzie się kolejny etap w Pirenejach. Kolarze będą mieli do pokonania trasę długości 153 km.

Tych którzy nad sen przedkładają tenisowe emocje dziś czeka noc pełna wrażeń.
Około północy ostatnia Polka grająca jeszcze w wielkoszlemowym turnieju US Open - Iga Świątek powalczy o awans do 1/8 finału tego turnieju. Łatwo nie będzie, bo rywalką naszej tenisistki będzie Białorusinka Wiktoria Azarenka.

W Białej Podlaskiej zakończyły się dwudniowe lekkoatletyczne mistrzostwa Polski do lat 23. W sobotę tytuły mistrzowskie zdobywali m.in. Marlena Gola i Adrian Brzeziński w biegach na 200 metrów, Natalia Wosztyl w biegu na 400 metrów przez płotki oraz Sebastian Chmara w skoku o tyczce. W pchnięciu kulą i rzucie dyskiem najwyższymi miejscami na podium podzieliły się Maja Ślepowrońska i Karolina Urban. Pierwsza z nich wygrała kulę i była druga w dysku, a Karolina Urban po srebrze w kuli dziś wygrała rzut dyskiem z wynikiem 53 metry i 54 centymetry. W rzucie dyskiem mężczyzn tytuł mistrzowski obronił Oskar Stachnik. Jego wynik to 57 metrów i 23 centymetry. W skoku wzwyż zwyciężył Adrian Kordoński. Punktową klasyfikację klubową wygrał AZS-AWF Katowice przed AZS-em-AWF Warszawa.

Siatkarze Aluron Virtu Zawiercie wygrali dwudniowy turniej w Lublinie zdobywając Puchar Prezydenta tego miasta. W finale pokonali drużynę VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 3:0. Trzecie miejsce Cerrad Enea Czarnych Radom, którzy pokonali LUK Politechnikę Lublin 3:2.

W Rybniku trwają mistrzostwa Polski w biegach przeszkodowych OCR. Mistrzami na krótkim 3,5 kilometrowym dystansie zostali Grzegorz Szczechla i Anna Solankiewicz. Jutro w Rybniku zawodnicy powalczą o medale na długim dystansie 12 kilometrów oraz na sprinterskim dystansie 100 metrów.

Za nami także pierwszy dzień jubileuszowej 50. Warszawskiej Grandy. W sobotę w ringu zaprezentowali się m.in. już doświadczeni pięściarze, ci którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z boksem, a także pięściarki, którym w narożnikach sekundowali trenerzy z bogatymi karierami zawodowymi. W ramach Grandy odbył się też mecz Polsko-Warszawskiej Ligi Boksu, w którym Legia Fight Club pokonała Championa Ostrołękę 10:0. Jutro drugi dzień Grandy, nad którą nasza stacja ma medialny patronat, zresztą podobnie jak nad Mistrzostwami Polski w biegach przeszkodowych OCR.

III Mistrzostwa Polski w biegach przeszkodowych OCR.

Jubileuszowa "Granda"

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2020 23:59
50. "Warszawska Granda" - tym razem na pięści - przeszła do historii.

W Białej Podlaskiej rozpoczęły się w piątek młodzieżowe mistrzostwa Polski do lat 23.