Maryna Gąsienica-Daniel nie zwalnia tempa

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2021 13:30
Maryna Gąsienica-Daniel ma za sobą kolejny udany weekend startów w alpejskim Pucharze Świata.
Maryna Gąsienica-Daniel
Maryna Gąsienica-DanielFoto: FashionStock.com/Shutterstock.com

Polka w sobotę i niedzielę rywalizowała dwukrotnie na trasie slalonu giganta w słoweńskiej Kranjskiej Gorze. Dziś była 11., a w sobotę zajęła 10. miejsce, czyli najlepsze w karierze w tej konkurencji.  Dzięki temu w klasyfikacji generalnej alpejskiego Pucharu Świata Maryna zajmuje 28. pozycję, a w klasyfikacji samego slalomu giganta jest 14.

26-letnia Polka ma najlepszy okres w karierze, chociaż powróciła do rywalizacji po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją. W tym sezonie już po raz szósty zdobyła pucharowe punkty, tyle samo razy co we wszystkich wcześniejszych startach.

***

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej wygrała z reprezentacją Tunezji w swoim pierwszym meczu mistrzostw świata.

Dokonano pierwszego w historii zimowego wejścia na K2, drugi najwyższy szczyt Ziemii.

Polscy skoczkowie narciarscy zajęli drugie w drużynowym konkursie Pucharu Świata w Zakopanem. Wygrali Austriacy.