Maliszewska i Anikiej zdominowali mistrzostwa Polski

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 15:00
Dwójka reprezentantów Juvenii Białystok zdobyła wszystkie złote medale w konkurencjach indywidualnych mistrzostw Polski w short tracku.
Rafał Anikiej
Rafał AnikiejFoto: Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

Natalia Maliszewska była po raz kolejny w karierze bezkonkurencyjna w mistrzostwach Polski. Liderka reprezentacji kraju wygrała w Gdańsku wszystkie złote medale w konkurencjach indywidualnych, czyli była najszybsza na 500, 1000 i 1500 metrów oraz w finale wieloboju rozgrywanym na dystansie 3000 metrów. Dodatkowo stanęła na najwyższym stopniu podium wraz z żeńską sztafetą mieszaną.

W męskiej sztafecie złotych medalistów był też Rafał Anikiej, który zdominował w Gdańsku rywalizację mężczyzn. Podobnie jak Maliszewska wygrał wszystkie dystanse i wielobój.