Szablistki najlepsze w Pucharze Świata w Budapeszcie

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 08:01
Poranny przegląd sportowy - 15 marca 2021.
Marta Puda podczas Pucharu Świata w Budapeszcie
Marta Puda podczas Pucharu Świata w BudapeszcieFoto: Polski Związek Szermierczy

Po czterech latach znów na podium. Mowa o naszych szablistkach, które wygrały w rywalizacji drużynowej podczas zawodów Pucharu Świata w Budapeszcie. Na podium poprzednio stanęły w maju 2017 roku, kiedy były drugie w Tunisie.
Polskie szablistki w finale w składzie Zuzanna Cieślar, Sylwia Matuszak, Marta Puda i Angelika Wątor w finale pokonały Włoszki 45:44. Trzecie miejsce zajęły reprezentantki Korei Południowej.

Wśród panów zwyciężyli Rosjanie przed Niemcami i Węgrami. Polacy w składzie: Szymon Hryciuk, Mateusz Knez, Marcin Lipiński i Olaf Stasiak zajęli 25 miejsce.

Więcej informacji sportowych w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Dwójka reprezentantów Juvenii Białystok zdobyła wszystkie złote medale w konkurencjach indywidualnych mistrzostw Polski w short tracku.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała w finale Pucharu Polski z Jastrzębskim Węglem 3:0.

Sportowe podsumowanie dnia - 14 marca 2021.