Kędzierzynianie bliżej finału Ligi Mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 07:55
ZAKSA wygrała z Zenitem na wyjeździe po dramatycznym meczu 3:2.
Siatkówka - zdjecie ilustracyjne
Siatkówka - zdjecie ilustracyjneFoto: Robert Grzędowski

Ależ to był mecz, jakie emocje, jaka walka... no i to co najważniejsze... szczęśliwe zakończenie... Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów pokonali na wyjeździe rosyjski Zenit Kazań 3:2. Pierwsze dwa sety dla Rosjan do 22 i do 22. Potem dramatyczny trzeci set wygrany przez polską drużynę 29:27, czwarta partia już bardziej pod kontrolą kędzierzynian 25:22, no i decydujący o zwycięstwie tie-break, znów na przewagi 16:14.
Decydujący o awansie do finału Ligi Mistrzów rewanż w środę w Kędzierzynie-Koźlu.
A w drugim meczu półfinałowym nie było już takich emocji - Trentino gładko pokonało 3:0 Perugię.

Więcej informacji sportowych znajdziecie w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Robert Lewandowski strzelił kolejną bramkę w Lidze Mistrzów.

Wiktoria Rutkowska i Szymon Kielan po zdobyciu tytułów halowych mistrzów kraju w tenisie.

Popołudniowy przegląd sportowy - 18 marca 2021.