Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 17:01
Jan Guńka mistrzem Polski w biathlonowym biegu indywidualnym.
Jan Guńka
Jan GuńkaFoto: facebook Polskiego Związku Biathlonu

Nasi najlepsi biathloniści i biathlonistki nie wybrali na zawody Pucharu Świata w Oestersund w Szwecji gdyż w tym czasie w kraju rywalizują o medale mistrzostw kraju w Dusznikach Zdroju. No i trzeba przyznać mamy małe trzęsienie ziemi... jeśli chodzi o rywalizację mężczyzn.
Mistrzem Polski w biegu indywidualnym został bowiem junior - Jan Guńka - rocznik 2002, który wyprzedził Przemysława Pancerza urodzonego w 98 roku i Wojciecha Janika - rocznik 2000, a etatowi reprezentanci kraju Grzegorz Guzik i Andrzej Nędza-Kubiniec znaleźli się poza podium - na czwartym i piątym miejscu.

Wśród kobiet już takich niespodzianek nie było i z dużą przewaga tytuł mistrzyni kraju w biegu indywidualnym wywalczyła Monika Hojnisz-Staręga, wicemistrzynią została Kamila Żuk. Miłą niespodziankę sprawiła 17-latka Anna Nędza-Kubiniec, która wywalczyła brąz, a trochę zawiodła Anna Mąka, która bieg ukończyła dopiero na 5. miejscu.

Postawa biathlonowej młodzieży cieszy, ale z drugiej strony forma czołowych seniorów niestety zachwytu raczej nie wzbudza... Może czas na jakieś zmiany w pierwszej reprezentacji...

Więcej informacji sportowych znajdziecie w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Wiktoria Rutkowska i Szymon Kielan po zdobyciu tytułów halowych mistrzów kraju w tenisie.

Maksym Spodyriew przed mistrzostwami świata w łyżwiarstwie figurowym.

ZAKSA wygrała z Zenitem na wyjeździe po dramatycznym meczu 3:2.