14 medali Polaków w ME w grapplingu

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 17:01
Klaudia Mitko i Piotr Fręchowicz mistrzami Europy, były też 3 srebra i 9 brązów.
Piotr Fręchowicz - mistrz Europy w grapplingu
Piotr Fręchowicz - mistrz Europy w grapplinguFoto: Dominik Borowczyk / PZZ

W hali stołecznego Torwaru zakończyły się mistrzostwa Europy w grapplingu i nasi reprezentanci spisali się na medal, a dokładnie na 14 medali, w tym dwa złote: Klaudii Mitko w kategoria 71 kg w odmianie Gi oraz Piotra Fręchowicza w kategorii do 92 kg, także w odmianie Gi (walki w kimonach).
Oprócz tytułów były jeszcze 3 srebrne medale i 9 brązowych krążków. Tym samym nasi zawodnicy po raz kolejny udowodnili, że należą do ścisłej europejskiej czołówki w tym sporcie. Polacy zajęli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Pierwsza była reprezentacja Rosji a trzecie miejsce przypadło Ukrainie.

Posłuchajcie co po swoich występach powiedzieli nasi mistrzowie - Klaudia i Piotr.

Michał Piwowarski (130k g, Gi) - brąz

O mistrzostwach Europy w grapplingu, ale nie tylko...  było też w Popołudniowym przeglądzie sportowym

***

W Kielcach nasi pięściarze i pięściarki w sumie zdobyli 8 medali, jednak ani jednego tytułu.

W Warszawie zakończyły się mistrzostwa Europy w zapasach. Reprezentanci Polski wywalczyli w nich 9 medali.

Nie udało się wskoczyć na podium podczas MŚ w klasie RS:X u wybrzeży Kadyksu.