Świątek przegrała w Ostrawie, Hurkacz zagra w finale w Metz

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2021 16:00
Greczynka Maria Sakkari lepsza od Igi Świątek, Hubert Hurkacz ograł Petera Gojowczyka.
Tenis
TenisFoto: shutterstock

Dwoje polskich tenisistów grało dziś w półfinałach dużych turniejów tenisowych. W Ostrawie Iga Świątek przegrała z Greczynką Marią Sakkari, a w Metz Hubert Hurkacz pokonał Niemce Petera Gojowczyka i awansował do finału.

Iga rozpoczęła mecz z Greczynką Marią Sakkari od przegranego własnego podanie i tej straty nie zdołała odrobić do końca pierwszego seta przerywając go 4:6. Druga partia wyglądała już nieco inaczej. Świątek pilnowała swojego podania, ale tylko do stanu 2:2, potem znów Greczynce udało się przełamać naszą tenisistkę, ale tym razem Iga odrobiła straty doprowadzając do remisu po 4. Ostatecznie Polka przegrała także i tego seta 5:7 i nie awansowała do finału.

Pierwszy set meczu Huberta z Niemcem Peterem Gojowczykiem był wyrównany do stanu po 4. Przy prowadzeniu 5:4 nasz tenisista przełamał jednak rywala i wygrał tę partię 6:4.
Drugiego seta Niemiec rozpoczął od przełamania serwisu Polaka i objęcia prowadzenia 2:0. Hubert jednak odrobił straty doprowadzając do remisu po 4, a potem wygrał tego seta po tie-breaku 7:6 (7:4) i awansował do finału.
Finałowym rywalem Hurkacza w turnieju w Metz będzie Hiszpan Pablo Carreno Busta.

Hubert zagra jeszcze w finale debla, w którym jego partnerem jest Jan Zieliński. W sobotnim półfinale w Metz Polacy pokonali 6:4, 6:4 Fina Henri Kontinena i reprezentującego Japonię Bena McLachlana. W finale nasi tenisiści zagrają z Hugo Nysem z Monako i Francuzem Arthurem Rinderknechem.

***

Polka wygrała w ćierćfinale z Eleną Rybakiną, która wcześniej wyeliminowała Magdę Linette.

Bardzo dobra forma polskiego tenisisty, ktory zagra w półfinale singla i debla w Metz.

Kilka ciekawych walk podczas gali Tymex Boxing Night 18 w Obornikach.