Hurkacz przegrał w Madrycie z Djokovicem, ale w deblu zagra w półfinale

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2022 17:01
Hubert Hurkacz na ćwierćfinale zakończył udział w singlowym tenisowym turnieju rangi ATP 1000 w Madrycie. Za to w deblu w parze z Johnem Isnerem awansował do półfinału.
Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz Foto: Shutterstock.com/Leonard Zhukovsky

Hubert Hurkacz nie zagra w półfinale turnieju tenisowego w Madrycie. Polak przegrał w swoim ćwierćfinałowym meczu z Serbem Novakiem Djokovicem 3:6, 4:6.

W pierwszym secie lider światowego rankingu szybko przełamał serwis Hurkacza i objął prowadzenie 4:1, a że w swoich gemach serwisowych był "nie do ugryzienia", po nieco ponad pół godzinie wygrał tę partię 6:3.

Drugiego seta nasz najlepszy tenisista rozpoczął od wygrania własnego podania i do stanu po 2 "pilnował" swojego serwisu. Wtedy Djokovic wykorzystał kilka błędów Polaka i ponownie przełamał Huberta. A że Hurkacz dziś nie mógł znaleźć sposobu na wygranie gema przy serwisie Serba, ta strata okazała się nie do odrobienia i Polak przegrał także drugą partię, mimo że walczył ambitnie broniąc m.in. 3 piłki meczowe - tym razem 4:6.

Mimo przegranej, w poniedziałkowym rankingu ATP, Polak awansuje z 14. na 12. miejsce.

Hubert Hurkacz w Madrycie gra także w deblu w parze z Amerykaninem Johnem Isnerem i w piątek awansowali do półfinału. W ćwierćfinale Hurkacz i Isner wygrali z Niemcami Kevinem Krawietzem i Andreasem Miesem 4:6, 7:6 (7-5), 10-5.
W kolejnym spotkaniu Polak i Amerykanin zagrają z Holendrem Wesleyem Koolhofem i Brytyjczykiem Nealem Skupskim.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

W walce o półfinał Hubert Hurkacz zagra z Serbem Novakiem Djokovicem.

Magdalena Fręch i Magda Linette zmierzą się w ćwierćfinale we francuskim Saint Mala, a Maja Chwalińska wystąpi w ćwierćfinale w Pradze.

Siatkarki Chemika Police prowadzą już 2-0 w finale mistrzostw Polski z Devlopresem Rzeszów.