Siatkarze wicemistrzami świata

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2022 08:01
Polscy siatkarze przegrali z Włochami w Katowicach wielki finał mistrzostw świata.
Bartosz Kurek
Bartosz Kurek Foto: PAP / Łukasz Gągulski

Nie ma trzeciego z rzędu tytułu mistrzów świata naszych siatkarzy. Na drodze do osiągnięcia tego sukcesu stanęła drużyna Włoch, która w wielkim finale mistrzostw świata pokonała nasz zespół 3:1 w setach.
Zaczęło się dobrze, bo nasi siatkarze odrabiając kilka punktów w końcówce pierwszego seta wygrali go do 22.Potem to jednak drużyna Włoch była lepsza w kolejnych trzech partiach i to dość zdecydowanie - wygrywając je kolejno do 21, 18 i 20. Tak więc Włosi zostali mistrzami świata, a Polakom zostało srebro.
Brąz dla drużyny Brazylii, która w meczu o trzecie miejsce pokonała 3:1 Słowenię.

Więcej informacji sportowych w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

W finale Iga Świątek wygrała w dwóch setach z Tunezyjką Ons Jabeur.

Polscy koszykarze wygrali z Ukrainą i awansowali do czołowej ósemki mistrzostw Europy.

W meczu o brąz polskie koszykarki 3x3 wygrały z Hiszpankami.