Ósmy wygrany przez Igę turniej oraz 64. wygrany mecz w tym roku.
  • Poranny przegląd sportowy - 17 października 2022
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: Darek Matyja

Iga Świątek wygrała turniej tenisowy w San Diego. W finale najlepsza obecnie tenisistka świata pokonała Chorwatkę Donnę Vekić w trzech setach.

Iga nie miała zbyt wiele czasu na przygotowanie taktyki na mecz z Vekić, bo rywalkę poznała niecałe 3 godziny przed finałem. Chorwatka, ze względu na opady deszczu w San Diego, swój półfinał z Amerykankę Danielle Collins zakończyła dobrze po 22:00 czasu polskiego, a już o 1:00 wyszła na kort aby powalczyć z Igą o zwycięstwo w całym turnieju. No i powalczyła...
Pierwszego seta Polka co prawda wygrała 6:3, ale w drugim był dokładnie odwrotny wynik. I kiedy kibice oczekiwali na zaciętą decydującą partię... najlepsza tenisistka świata pokazała, że to miejsce słusznie się jej należy. Wygrała tego seta do zera i zakończyła mecz zwycięstwem 6:3, 3:6. 6:0.

To 11. w karierze wygrany turniej tenisowy Igi Świątek. Zwycięstwo w San Diego to także 8. wygrany przez Igę Świątek turniej oraz 64. wygrany mecz w tym roku.

Więcej informacji sportowych w dźwiękowej wersji Przeglądu.