Kolejne podium polskiego motorowodniaka na zakończenie sezonu F1H2O.
  • Bartłomiej Marszałek po niedzielnym wyścigu w Emiratach
Bartek Marszałek
Bartek MarszałekFoto: F1h2o.com

To był bardzo udany weekend Bartłomieja Marszałka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Najpierw polski motorowodniak był trzeci w piątkowym wyścigu Grand Prix Środkowego Wschodu w motorowodnej Formule 1, który odbył się w Szardży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. A w niedzielę spisał się jeszcze lepiej kończąc emocjonujący, kończący sezon wyścig, na drugim miejscu. Wyścigu nie ukończył m.in. prowadzący Szwed Jonas Andersson, który miał defekt silnika, były też dwie neutraliazcje.

Cykl mistrzostw świata motorowodnej F1H2O Marszałek zakończył na 7. miejscu z taką samą liczbą zdobytych punktów jak zwycięzca ostatniego wyścigu Francuz Philippe Chiappe. Mistrzem świata został Amerykanin Shaun Torrente, który nie ukończył niedzielnego wyścigu z powodu kraksy przy próbie wyprzedzenia Polaka. W całym cyklu Torrente zgromadził 69 punktów.

Posłuchajcie co Bartek Marszałek powiedział po niedzielnym wyścigu.

***

Kapitalny finisz w katowickim turnieju pozwolił polskiemu szachiście obronić tytuł wicemistrza Europy w blitzu.

Sportowe podsumowanie dnia - 16 grudnia 2022.