Wygrana z Iranem na koniec smutnych MŚ w piłce ręcznej

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2023 20:31
Polscy piłkarze ręczni zakończyli swój udział w mistrzostwach świata wygrywając 26:22. Inni powalczą o medale.
Piłka ręczna
Piłka ręcznaFoto: Darek Matyja

Polscy piłkarze ręczni wygrali w Krakowie z Iranem 26:22 (16:10) w swoim ostatnim meczu grupy I rundy zasadniczej mistrzostw świata rozgrywanych w Polsce i Szwecji. Biało-czerwoni już wcześniej stracili szansę na awans do ćwierćfinałów.

To nie były udane mistrzostwa świata dla polskich piłkarzy ręcznych. W pierwszej fazie grupowej przegrali z Francją i Słowenią, w kolejnej fazie grupowej z Hiszpanią i już wtedy było wiadomo, że awans do ćwierćfinału jest poza ich zasięgiem.
Nawet dwie wygrane z Czarnogórą i dzisiejsza z Iranem nie mogły już tego zmienić.
W niedzielę Polacy jakby chcieli udowodnić, że te przegrane to był przypadek. Do przerwy prowadzili z Irańczykami 16:10. Animuszu starczyło jednak tylko na 30 minut, bowiem drugą połowę już przegrali dwoma bramkami ale ostatecznie wygrali ten mecz 26:22.
Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Ariela Pietrasika.

Polacy zakończyli te mistrzostwa na zajmując odległe 13.-16. miejsce. A do ćwierćfinałów awansowali inni...

***

Iga Świątek przegrała z Eleną Rybakiną, a Hubert Hurkacz z Sebastianem Kordą. W singlowym turnieju Australian Open z naszych tenisistów została tylko... Magda Linette.

W trzecim konkursie Pucharu Świata w Sapporo wygrał Ryoyu Kobayashi. Najlepszy z Polaków - Piotr Żyła był ósmy.

Załoga WindWhisper Racing Team dopłynęła jako pierwsza do mety I etapu w klasie VO65 na Wyspach Zielonego Przylądka.