6. miejsce drużyny mieszanej w MŚJ w skokach narciarskich

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2023 08:01
Natalia Słowik, Kacper Tomasiak, Pola Bełtowska i Jan Habdas zajęli szóste miejsce w konkursie drużyn mieszanych podczas konkursu skoków narciarskich w Whistler.
Skoki narciarskie - wyniki konkursu drużyn mieszanych MŚJ 2023
Skoki narciarskie - wyniki konkursu drużyn mieszanych MŚJ 2023Foto: FIS

Mistrzostwa świata juniorów i młodzieżowców w narciarstwie klasycznym zakończone.
Ostatnią konkurencją zawodów rozgrywanych w Whistler w Kanadzie był konkurs skoków narciarskich juniorskich drużyn mieszanych, w którym dobrze zaprezentowali się nasi skoczkowie i skoczkinie.
Polska drużyna w składzie: Natalia Słowik, Kacper Tomasiak, Pola Bełtowska i Jan Habdas w gronie 14 zespołów zajęła 6. miejsce.
Za nami znalazły się między innymi zespoły Norwegii, Czech czy Finlandii.
Złoto wywalczyła Słowenia, wyprzedzając Japonię i Niemcy.

Z Whistler nasi reprezentanci wracają z trzema medalami. Srebrem Izabeli Marcisz w biegu narciarskim młodzieżowców na 10 km techniką dowolną, srebrem drużyny juniorów w skokach (Jan Habdas, Kacper Tomasiak oraz Marcin Wróbel i Klemens Joniak) oraz brązem Jana Habdasa w indywidualnym konkursie skoków juniorów.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Poranny przegląd sportowy - 3 lutego 2023.

Polka przegrała złoto w biegu narciarskim na 10 km techniką dowolną... o sekundę.

Marcin Wróbel, Klemens Joniak, Kacper Tomasiak i Jan Habdas wicemistrzami śiata juniorów w skokach.

Słaby konkurs Polaków w Willingen - tylko Żyła w "10"

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2023 22:05
Granerud wygrał kolejny konkurs, Żyła 7., a Kubacki dopiero 17.