Iga Świątek w finale w Dubaju, Hubert Hurkacz w półfinale w Marsylii

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2023 22:01
Świąytek pokonała w półfinale w dwóch setach Cori Gauff, a Hurkacz w ćwierćfinale w trzech setach Mikaela Ymera.
Iga Świątek
Iga Świątek Foto: Tennis Channel

Kolejny mecz i kolejna wygrana Igi Świątek. Polka awansowała do finału tenisowego turnieju w Dubaju. W spotkaniu półfinałowym liderka światowego rankingu pokonała w dwóch setach Amerykanke Cori Gauff 6:4, 6:2. Mecz trwał niespełna półtorej godziny.
Finałową rywalką Świątek będzie Czeszka Barbora Krejcikova, która w półfinale w trzech setach ograła Amerykanke Jessicę Pegula 6:1, 5:7, 6:0.

W śladu Igi poszedł Hubert Hurkacz, który awansował do półfinału turnieju w Marsylii. W ćwierćfinale Polak pokonał Szweda Mikaela Ymera 6:3, 3:6, 7:6 (8-6).
O finał Hurkacz zagra z Kazachem Aleksandrem Bublikiem, który w ćwierćfinale wygrał z Bułgarem Grigorem Dimitrowem7:5, 3:6, 7:6 (8-6).

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu oraz sportowego podsumowania dnia.

***

Liderka światowego rankingu gra tak, że "aż strach" wyjść na kort aby rozegrać z nią mecz.

Świątek zagra z Gauff w półfinale turnieju w Dubaju.

Barcelona - mimo gola Lewandowskiego - przegrała z Manchesterem United i odpadła z Ligi Europy.