Ostatnia aktualizacja: 25.02.2023 12:05
Sportowy weekend - 25 lutego 2023.
Ekstraklasa
EkstraklasaFoto: Shutterstock.com/Marcin Kadziolka

Na piłkarskich boiskach ekstraklasy sporo się działo w piątek. Lider Raków Częstochowa odskoczył od goniącego go wicelidera Legii Warszawa. W meczu 22. kolejki ligowej Raków wygrał na wyjeździe z Jagiellonią 2:1. Gola dającego 3 punkty zespołowi z Częstochowy strzelił Tomas Petrasek.
Natomiast wicelider tabeli - stołeczna Legia, tylko zremisowała na własnym stadionie z Widzewem Łódź 2:2.

Raków Częstochowa zwiększył przewagę na drugą w tabeli Legią Warszawa do 9 punktów, a zajmujący trzecie miejsce traci do Częstochowian już 16 punktów.

W sobotę zaplanowano trzy mecze ekstraklasy. Piast Gliwice zagra o 15:00 z Cracovia, Warta Poznań o 17:30 zmierzy się z Koroną Kielce, a Lechia Gdańsk o 20:00 zagra z Radomiakiem.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Świątek zagra z Gauff w półfinale turnieju w Dubaju.

Barcelona - mimo gola Lewandowskiego - przegrała z Manchesterem United i odpadła z Ligi Europy.

Świąytek pokonała w półfinale w dwóch setach Cori Gauff, a Hurkacz w ćwierćfinale w trzech setach Mikaela Ymera.