Ostatnia aktualizacja: 02.07.2023 11:01
Dziesiąta wygrana Polek w siatkarskiej Lidze Narodów.
Agnieszka Korneluk
Agnieszka KornelukFoto: print screen/en.volleyballworld.com

Polskie siatkarki pokonały w Suwonie zespół Korei Południowej 3:0 (25:23, 25:18, 25:16). Był to ostatnim mecz Polek w fazie interkontynentalnej Ligi Narodów i dziesiąte zwycięstwo w dwunastym spotkaniu tych rozgrywek.
Polki, które wcześniej w Suwonie uległy drużynie USA 2:3 oraz pokonały Niemki 3:2 i Bułgarki 3:1, już wcześniej zapewniły sobie udział w turnieju finałowym w amerykańskim w Arlington. Turniej zostanie rozegrany w dniach 12-16 lipca.

***

Dziewiąta wygrana Polek w jedenastym meczu Ligi Narodów.

Natalia Pacierpnik tuż za podium - na czwartym miejscu w finale slalomu kajakowego.

Dawid Kubacki wygrał konkurs skoków narciarskich na Wielkiej Krokwi, rozgrywany w ramach Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. To 47. medal Polaków w tej imprezie.