Przedostatni dzień lekkoatletycznych MŚ pod znakiem sztafet i tyczki

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2023 12:05
W finale sztafety 4x100 metrów wystąpią polskie sprinterki, a w skoku o tyczce powalczą Piotr Lisek i Robert Sobera.
Piotr Lisek
Piotr LisekFoto: Tomasz Kasjaniuk

Powoli kończą się lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Budapeszcie, bo sobota jest przedostatnim dniem rywalizacji.
Do tej pory nasi sportowcy w stolicy Węgier wywalczyli dwa srebrne medale - Wojciech Nowicki w rzucie młotem i Natalia Kaczmarek w biegu na 400 metrów.
Na początek ósmego dnia mistrzostw rozegrano w sobotni poranek maraton kobiet z udziałem dwóch Polek - Moniki Jackiewicz i Aleksandry Lisowskiej no ale szałau nie było... Jackiewicz dobiegła na 40. miejscu ze stratą prawie 13 minut do zwyciężczyni Etiopki Amane Beriso Shankule, a Lisowska zeszła z trasy.
Przedpołudniowych kwalifikacji w pchnięciu kulą nie przeszła Klaudia Kardasz.

W sesji wieczornej w finale biegu sztafetowego 4x100 metrów zaprezentują się nasze sprinterki, a w finale skoku o tyczce powalczą Piotr Lisek i Robert Sobera. Natomiast o finał powalczy nasza kobieca sztafeta 4x400 metrów, w której ma pobiec wicemistrzyni świata - Natalia Kaczmarek.

Więcej informacji sportowych, m.in. z MŚ w kajakarstwie i pięcioboju nowoczesnym oraz zapowiedź walki bokserskiej Usyk-Dubois - w dźwiękowej wersji Sportowego Weekend.

04:23 Sportowy Weekend - 26 sierpnia 2023.mp3 Sportowy Weekend - 26 sierpnia 2023

***

Podczas Uniwersjady w Chengdu nasi siatkarze wywalczyli srebro, a siatkarki zajęły trzecie miejsce.

Kwestia awansu do piłkarskiej Ligi Konferencji rozstrzygnie się w Warszawie.

"Atomówki" tym razem musiały uznać wyższość osady z Nowej Zelandii. Polska kobieca kajakowa dwójka ze złotem.