"Cierpiący" Hurkacz przegrał z Draperem i odpadł z US Open

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2023 19:45
Polak przegrał nie tylko z rywalem ale i "tajemniczym osłabieniem", z którym musiał walczyć podczas meczu.
Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz Foto: PAP/EPA / Peter Foley

Hubert Hurkacz zaprezentował się na korcie w Nowym Jorku jakby był graczem z okolic 200. miejsca w rankingu, a nie tenisistą pierwszej "20" tego zestawienia.
Polak przegrał w drugiej rundzie z niżej notowanym Brytyjczykiem Jackiem Draperem w trzech setach 2:6, 4:6, 5:7 o odpadł z turnieju już w drugiej rundzie US Open.
Podczas tego meczu Hurkacz wyraźnie "nie był sobą", co potwierdził w wywiadzie mówiąc, że podczas spotkania "źle się poczuł". Skorzystał nawet w trzecim secie z konsultacji z fizjoterapeutą i lekarzem, jednak to niewiele pomogło.

W piątek w trzeciej rundzie w Nowym Jorku Iga Świątek zagra ze Słowenką Kają Juvan.

***

W czwartek o III rundę US Open zagra Hubert Hurkacz oraz Jan Zieliński z Hugo Nysem i Magda Linette z Bernardą Perą w deblu.

Fernando Santos ogłosił powołania na wrześniowe mecze eliminacji mistrzostw Europy.

W Akademickiej Strefie Sportu Kornelia Fiedkiewicz opowiadała o udanej Unwersjadzie, mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy do lat 23-ech, a także pogoni za olimpijskimi minimami w pływaniu stylem dowolnym.