Siatkarze wygrali 3:0 z Czechami na początek ME

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2023 22:05
Trzy krótkie sety i absolutna dominacja Polaków w pierwszym meczu mistrzostw Europy naszej drużyny narodowej.
Siatkówka - ME 2023: Polska-Czechy
Siatkówka - ME 2023: Polska-CzechyFoto: PAP/EPA / GEORGI LICOVSKI

Siatkarze reprezentacji Polski dobrze rozpoczęli mistrzostwa Europy wygrywając pewnie z Czechami 3:0. Pierwszy set zakończył się do 17, w drugim i trzecim Polacy byli lepsi zwyciężają do 20.
Spotkanie rozegrano w Skopje, a najwięcej punktów dla Polski - po 14 - zdobyli Kamil Semeniuk i Łukasz Kaczmarek.

W innym czwartkowym meczu "polskiej" grupy Holandia wygrała z Czarnogórą 3:0.
W piątek o 20:00 naszych siatkarzy czeka mecz właśnie z Holendrami. W grupie mamy jeszcze Macedonię Północną, Danię i Czarnogórę.

03:56 Sportowe podsumowanie dnia - 31 sierpnia 2023.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 31 sierpnia 2023

***

Fernando Santos ogłosił powołania na wrześniowe mecze eliminacji mistrzostw Europy.

W Akademickiej Strefie Sportu Kornelia Fiedkiewicz opowiadała o udanej Unwersjadzie, mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy do lat 23-ech, a także pogoni za olimpijskimi minimami w pływaniu stylem dowolnym.

Polak przegrał nie tylko z rywalem ale i "tajemniczym osłabieniem", z którym musiał walczyć podczas meczu.