Legia Warszawa awansowała do Ligi Konferencji

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2023 08:01
W rewanżowym meczu ostatniej rundy kwalifikacji do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy, Legia Warszawa pokonała po karnych duński FC Midtjylland
Legia Warszawa - Tomas Pekhart
Legia Warszawa - Tomas Pekhart Foto: PAP / Leszek Szymański

No i mamy dwa polskie kluby w fazie grupowej europejskich pucharów. Po tym jak Raków Częstochowa przegrał walkę o Ligę Mistrzów z duńskim FC Kopenhaga, zapewniając sobie jednak udział w fazie grupowej Ligi Europy, awans do Ligi Konferencji Europy UEFA w czwartek wywalczyli piłkarze Legii Warszawa.

Stołeczny zespół, po remisie 3:3 na wyjeździe z duńskim FC Midtjylland, na własnym stadionie także zremisował - tyle że 1:1, ale w serii rzutów karnych udowodnił swoją wyższość.
Od 53. minuty legioniści prowadzili 1:0 po strzale głową Tomasa Pekharta. W 71. minucie wyrównał Paulinho i to był koniec strzelania goli w tym meczu - przynajmniej jeśli chodzi o drugą połowę i dogrywkę.

O awansie do fazy grupowej Ligi Konferencji decydowały więc karne. W tych nikt nie pomylił się aż do... 12. próby, wtedy strzał Stefana Gartenmanna obronił Kacper Tobiasz i to Legia awansowała do Ligi Konferencji.

05:15 PSR - 1 wrzesień 2023 07_45_12.mp3 Poranny Przegląd Sportowy - 1 września 2023

Piłkarze Legii Warszawa w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy zagrają z holenderskim AZ Alkmaar, angielską Aston Villą i bośniackim HSK Zrinjski Mostar.

Piłkarze Rakowa Częstochowa w fazie grupowej Ligi Europy zagrają z włoską Atalantą Bergamo, portugalskim Sportingiem Lizbona i austriackim Sturmem Graz.

***

Raków Częstochowa po przegranej rywalizacji z FC Kopenhaga w ostatniej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów zagra... w fazie grupowej Ligi Europy.

Polak przegrał nie tylko z rywalem ale i "tajemniczym osłabieniem", z którym musiał walczyć podczas meczu.

Trzy krótkie sety i absolutna dominacja Polaków w pierwszym meczu mistrzostw Europy naszej drużyny narodowej.