Siatkarze w ćwierćfinale ME

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2023 07:55
Polscy siatkarze wygrali w Bari w meczu 1/8 finału z Belgią i w ćwierćfinale zagrają z Serbią.
Siatkówka - ME Polska-Belgia
Siatkówka - ME Polska-Belgia Foto: PAP/EPA / NICOLA MASTRONARDI

Po pierwszych dwóch setach wydawało się, że to będzie łatwy mecz dla naszych siatkarzy. Pierwszą partię meczu 1/8 finału mistrzostw Europy z Belgią Polacy wygrali bowiem do 16. Kiedy drugi set zakończył się zwycięstwem Polaków do 17 publiczność w hali w Bari już zaczynała powoli sprawdzać jak dotrzeć do domu...
Trzeci set, po kilku zmianach w naszym składzie, był jednak odmienny od pierwszych dwóch setów i Polacy przegrali tę partię 23:25. Czwarty set okazał się ostatnim, choć wcale nie była to łatwa przeprawa. Ostatecznie nasza drużyna wygrała go 25:22, cały mecz 3:1 i awansowała do ćwierćfinału, w którym we wtorek zmierzy się z Serbią.
Ten mecz zaplanowano również w Bari.

Więcej informacji i komentarzy  - m.in. po meczu polskich piłkarzy z Albanią oraz zwycięstwie Novaka Djokovića w US Open - znajdziecie w dźwiękowej wersji Przeglądu.

04:34 PSR - 11 wrzesień 2023 07_44_02.mp3 Poranny Przegląd Sportowy - 11 września 2023

***

Gładkie 3:0 z Czarnogórą na zakończenie fazy grupowej mistrzostw Europy w siatkówce.

Amerykanka Cori "Coco" Gauff wygrała wielkoszlemowy turniej tenisowy US Open w Nowym Jorku.