Serbia pokonana

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2023 22:05
Polscy siatkarze wygrali 3:1 z Serbami w ćwierćfinale mistrzostw Europy i o finał zagrają ze Słoweńcami.
Siatkówka - Polska-Serbia ME 2023
Siatkówka - Polska-Serbia ME 2023 Foto: PAP/EPA / NICOLA MASTRONARDI

Polscy siatkarze awansowali do półfinału mistrzostw Europy.
Mecz ćwierćfinałowy z Serbami nie rozpoczął się dobrze, ponieważ nasz zespół przegrał tę partię 26:28. Drugi set to był popis skutecznej gry i pewne zwycięstwo 25:15. I kiedy wydawało się, że Polacy pójdą za ciosem trzecia partia była najdłuższą w tym turnieju, ale na szczęście zakończyła się wygraną Polaków 36:34. To był przełomowy moment tego spotkania i Serbowie już nie zdołali nawiązać walki przegrywając czwartego seta 17:25.
Tak więc Polska wygrała w ćwierćfinale z Serbią 3:1 i o finał zagra
ze Słowenią. To spotkanie zaplanowano 14 września w Rzymie.

03:22 Sportowe podsumowanie dnia - 12 września 2023.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 12 września 2023

***

Polscy siatkarze wygrali w Bari w meczu 1/8 finału z Belgią i w ćwierćfinale zagrają z Serbią.

O tym czy w przyszłości Szymon Szulik będzie stanowiło sile polskiego judo i zdobywał medale najważniejszych imprez rangi mistrzowskiej wśród seniorów, jeszcze trochę za wcześnie mówić, ale jedno jest pewne... "ma mistrzowskie papiery".

Nikt nie wie jakie są przyczyny słabej postawy naszej piłkarskiej reprezentacji, znalezienie jak najszybszego rozwiązania problemu wydaje się być teraz zadaniem karkołomnym.