Siatkarze wygrali 3:2 z Chinami na zakończenie olimpijskich kwalifikacji

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2023 15:48
7 meczów, 7 zwycięstw i awans do igrzysk w Paryżu - to bilans polskich siatkarzy podczas turnieju kwalifikacyjnego w Chinach.
Karol Kłos i Jakub Kochanowski
Karol Kłos i Jakub KochanowskiFoto: volleyballworld.com

Awans do igrzysk olimpijskich polscy siatkarze zapewnili sobie już w sobotę, po tym jak pokonali Holandię, wygrywając szósty z rzędu mecz turnieju kwalifikacyjnego w Chinach.
Niedzielny mecz z Chinami nie miał już znaczenia jeśli chodzi o walkę o bilety do Paryża.
Polacy rozpoczęli go od od wygranego do 22 seta, potem jednak przegrali dwie kolejne partie - do 23 i 22. Kiedy wydawało się, że może nie starczyć mobilizacji aby wygrać i to spotkanie, Polacy roznieśli Chińczyków w czwartym secie zwyciężając 25:9, po czy w tie-breaku także okazali się lepisi wygrywając tę partię 16:14 i cały mecz 3:2.

Nasi siatkarze w turnieju kwalifikacyjnym wygrali więc wszystkie 7 meczów pewnie awansując na igrzyska.
Z awansu na igrzyska z turnieju w Chinach cieszą się także Kanadyjczycy. Z innych turniejów olimpijką kwalifikację wywalczyły zespoły Stanów Zjednoczonych, Japonii oraz Niemiec i Brazylii.
Takie drużyny jak Włochy, Serbia, Słowenia czy Argentyna nie mają jeszcze kwalifikacji i o igrzyska muszą jeszcze powalczyć w rankingu FIVB.

***

Po wygranej 3:1 z Holandią polscy siatkarze zapewnili sobie olimpijska kwalifikację.

Polka była najszybsza w wyścigi rozegranym we włoskim regionie Wenecja Euganejska.

Świątek w finale pokonała w finale turnieju w Pekinie Samsonową 6:2, 6:2.