Hubert Hurkacz wygrał turniej w Szanghaju

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2023 14:10
W finale turnieju w Szanghaju Polak pokonał w trzech setach Rosjanina Andrieja Rublowa.
Hubert Hurkacz
Hubert HurkaczFoto: PAP/EPA / ALEX PLAVEVSKI

Hubert Hurkacz wygrał tenisowy turniej w Szanghaju. W finale pokonał po trzysetowym boju Rosjanina Andrieja Rublowa 6:3, 3:6 i 7:6 (10-8). Spotkanie trwało nieco ponad dwie godziny.
Wygrana turnieju w Szanghaju pozwoliła Hurkaczowi awansować w rankingu. Z 17. miejsca podskoczył w rankingu live o 6 pozycji i zajmuje teraz 11. miejsce.
Hurkacz dzięki zwycięstwu w Chinach zachował też szansę walki o występ w listopadowym ATP Finals, w którym zagra ośmiu najlepszych tenisistów sezonu.

***

Najlepszy polski tenisista pokonał w półfinale w dwóch setach Sebastiana Kordę.

Reprezentacja wróciła już do kraju z Wysp Owczych i przygotowuje się do niedzielnego meczu z Mołdawią.

Polscy siatkarze plażowi przegrali w trzech setach ze Szwedami w półfinale MŚ w Meksyku, a potem pokonali Amerykanów w małym finale.