1:1 z Mołdawią w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2023 08:01
Polscy piłkarze nie dali rady pokonać Mołdawii w meczu kwalifikacji do mistrzostw Europy.
Karol Świderski
Karol ŚwiderskiFoto: PAP / Leszek Szymański

Zaczęła się jak w filmie i było "do przerwy 0:1"... ale druga połowa, mimo że znacznie lepsza w wykonaniu polskich piłkarzy, nie była już taka jak w filmie i nasz narodowy zespół tylko zremisował 1:1 z Mołdawią w Warszawie w meczu kwalifikacji do mistrzostw Europy.
Gola dla gości w 26. minucie strzelił Ion Nicolaescu. Wyrównał w 53. minucie Karol Świderski.

W tabeli naszej grupy Polska z dorobkiem 10 punktów zajmuje 3. miejsce. Prowadzi Albania (13 punktów), drugie są Czechy (11 punktów - ale do rozegrania mają jeden mecz więcej od Polaków). Mołdawia z 9 punktami znajduje się na 4. pozycji, a ostatnie są Wyspy Owcze z 1 punktem.

Bezpośredni awans na mistrzostwa Europy wywalczą dwie najlepsze drużyny.
Matematycznie wciąż jeszcze mamy szanse na wywalczenie kwalifikacji, ale praktycznie straciliśmy ją wraz ze stratą dwóch punktów w tym meczu.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia i Porannego Przeglądu Sportowego.

04:47 SPD - 15 października 2023.mp3 Sportowe Podsumowanie Dnia - 15 października 2023

04:27 [CZWORKA]CZWORKA (mp3) 16 październik 2023 07_45_42.mp3 Poranny Przegląd Sportowy - 16 października 2023

***

Reprezentacja wróciła już do kraju z Wysp Owczych i przygotowuje się do niedzielnego meczu z Mołdawią.

Polscy siatkarze plażowi przegrali w trzech setach ze Szwedami w półfinale MŚ w Meksyku, a potem pokonali Amerykanów w małym finale.

W finale turnieju w Szanghaju Polak pokonał w trzech setach Rosjanina Andrieja Rublowa.