Świątek wciąż wiceliderką, Hurkacz awansował na 11. miejsce w rankingu

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2023 22:05
Wygrany turniej w Szanghaju pozwolił Hubertowi Hurkaczowi awansować o 6 miejsc w światowym rankingu tenisistów.
Tenis
TenisFoto: domena publiczna / pixabay

Iga Świątek wciąż zajmuje drugie miejsce w rankingu najlepszych tenisistek świata, a Hubert Hurkacz awansował na 11. pozycję.

Wśród mężczyzn na czele rankingu jest Serb Novak Djokovic, który wyprzedza Hiszpana Carlosa Alcaraza i Rosjanina Daniiła Miedwiediewa. Najlepszy polski tenisista - Hubert Hurkacz, po wygraniu turnieju w Szanghaju, awansował o 6 miejsc i jest 11. Do 10. w zestawieniu Amerykanina Taylora Fritza traci 510 punktów.

Wśród kobiet liderką jest Białorusinka Aryna Sabalenka, która o 836 punktów wyprzedza Igę Świątek. Trzecia w zestawieniu jest Amerykanka Cori Coco Gauff - do Polki traci 2090 punktów. Magda Linette utrzymała 23. miejsce, a Magdalena Fręch awansowała o jedną pozycję i jest 69.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia.

04:25 SPD - 16 października 2023.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 16 października 2023

***

Polscy siatkarze plażowi przegrali w trzech setach ze Szwedami w półfinale MŚ w Meksyku, a potem pokonali Amerykanów w małym finale.

W finale turnieju w Szanghaju Polak pokonał w trzech setach Rosjanina Andrieja Rublowa.

Polscy piłkarze nie dali rady pokonać Mołdawii w meczu kwalifikacji do mistrzostw Europy.