Świątek zaczęła turniej WTA Finals od zwycięstwa

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2023 06:48
Iga Świątek wygrała z Marketą Vondrousovą w swoim pierwszym meczu w turnieju w Cancun.
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: Shutterstock.com/lev radin

Iga Świątek od zwycięstwa rozpoczęła udział w tenisowym turnieju WTA Finals w Cancun w Meksyku, w którym gra 8 najlepszych zawodniczek tego sezonu.
Wiceliderka światowego rankingu wygrała z Czeszką Marketą Vondrousovą 7:6 (7-3), 6:0. Pierwszy set był "dziwny" - najpierw Czeszka szybko objęła prowadzenie 2-2, potem Iga wyrównała na 2-2, by przegrać kolejne 3 gemy. Od stan 2-5 grała jednak dużo lepiej i zdołała wygrać tego seta po tie-breaku. W drugim secie Polka dominowała już całkowicie.

W innym meczu tej grupy Amerykanka Cori "Coco" Gauff pokonała 6:0, 6:1 Tunezyjkę Ons Jabeur. Z tymi tenisistkami Świątek jeszcze zmierzy się w grupie, a awans do półfinału wywalczą po dwie najlepsze zawodniczki z każdej z dwóch grup. W drugiej grupie grają Białorusinka Aryna Sabalenka, Amerykanka Jessica Pegula, Greczynka Maria Sakkari i reprezentującą Kazachstan Jelena Rybakina.

04:33 PSR - 31 października 2023.mp3 Poranny Przegląd Sportowy - 31 października 2023