Hurkacz awansował do drugiej rundy turnieju w Paryżu

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2023 22:05
Hubert Hurkacz pokonał w trzech setach Sebastiana Kordę i awansował do drugiej rundy turnieju w Paryżu, zachowując szansę awansu do ATP Finals w Turynie.
Hubert Hurkacz
Hubert HurkaczFoto: PAP/EPA/ GEORGIOS KEFALAS

Hubert Hurkacz dobrze rozpoczął tenisowy turniej rangi ATP 1000 w Paryżu. Polak (11. w światowym rankingu ATP) pokonał 6:3, 6:7 (5-7), 6:3 Amerykanina Sebastiana Kordę (24. ATP).
W drugim secie Hurkacz prowadził 5:3, ale nie zdołał domknąć seta. W tie-breaku nasz tenisista przegrywał już 0-5, ale zdołał wyrównać na 5-5, ale ponownie nie zdołał wygrać tego dodatkowego gema. Trzeci set był bliźniaczo podobny do pierwszego i Hurkacz wygrał go także 6:3.

Kolejnym rywalem Hurkacza będzie Hiszpan Roberto Bautista-Agut (66. ATP), który w pierwszej rundzie pokonał 6:4, 6:2 Czecha Jiriego Leheckę (30. ATP).
Hurkacz wciąż zachowuje szansę na zakwalifikowanie się do kończącego sezon turnieju ATP Finals w Turynie, z udziałem ośmiu najlepszych tenisistów sezonu, który rozpocznie się 12 listopada.

02:38 Sportowe podsumowanie dnia - 31 października 2023.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 31 października 2023

***

Zieliński i Nys przegrali w finale debla w Bazylei.

Aitanę Bonmati najlepszą piłkarką, Robert Lewandowski 12. w plebiscycie "France Football", Ewa Pajor - 18.

Iga Świątek wygrała z Marketą Vondrousovą w swoim pierwszym meczu w turnieju w Cancun.