Karolina Bosiek i Damian Żurek ze srebrem PŚ

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2023 06:22
Polscy panczeniści zajęli drugie miejsce w konkurencji sztafet mieszanych podczas zawodów Pucharu Świata w Obihiro w Japonii.
Damian Żurek
Damian Żurek Foto: PZŁS / Rafał Oleksiewicz

Polska sztafeta mieszana w składzie Karolina Bosiek i Damian Żurek zajęła drugie miejsce podczas Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Obihiro w Japonii.
Wcześniej blisko podium - na 4. miejscu zawody ukończyła nasza kobieca drużyna w składzie Natalia Jabrzyk, Karolina Bosiek i Magdalena Czyszczoń.
Indywidualnie najlepiej w Japonii spisał się Marek Kania - 10. w wyścigu na 500 metrów.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w dniach 17-19 listopada w Pekinie.

***

Około 15 tysięcy osób na sportowo uczciło w stolicy Święto Niepodległości.

Dzięki zwycięstwu w turnieju w Metz, Zieliński i Nys dostali się na listę rezerwową kończącego sezon turnieju ATP Finals w Turynie.

W Sosnowcu hokejowa reprezentacja Polski wygrała wszystkie trzy mecze: z Estonią, Łotwą U20 i Litwą.