Martyna Jancelewicz i Julia Szeremeta ze złotem MME w boksie

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2023 22:05
Dwa złota i 5 brązowych medali reprezentantów Polski podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w Czarnogórze.
Julia Szeremeta - w niebieskim stroju
Julia Szeremeta - w niebieskim strojuFoto: EUBC

Martyna Jancelewicz oraz Julia Szeremeta zostały młodzieżowymi mistrzyniami Europy do lat 22-óch w boksie.
W niedzielnych finałach w Budvie w Czarnogórze Jancelewicz, walcząca w kategorii do 81 kilogramów, pokonała Rosjankę Albinę Kudinowa, a Szeremeta w finale kategorii do 57 kg wygrała z reprezentantką Czarnogóry Bojaną Gojković. Dla Jancelewicz to trzeci z rzędu tytuł młodzieżowej mistrzyni Europy.
Wcześniej brązowe krążki młodzieżowych mistrzostw Europy w boksie zapewnili sobie: Natalia Kuczewska, Barbara Marcinkowska, Wiktoria Tereszczak, Oliwia Toborek oraz Cezary Znamiec.

Posłuchajcie jak start Polek w Budvie ocenił trener kobiecej kadry - Tomasz Dylak.

00:37 x Boks - MME - Siedem polskich medali w Budvie.mp3 Tomasz Dylak o starcie Polek w MME w Budvie

Posłuchajcie też jak swój występ w Budvie oceniła Martyna Jancelewicz.

00:27 Martyna Jancelewicz po MME w Budvie Martyna Jancelewicz po MME w Budvie

Martyna Jancelewicz w czerwonym stroju Martyna Jancelewicz w czerwonym stroju

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia
04:10 SPD - 19 listopada 2023.mp3 Sportowe Podsumowanie Dnia - 19 listopada 2023

***

Piłkarska reprezentacja Polski zremisowała w Warszawie z Czechami 1:1 i straciła szansę na bezpośredni awans do mistrzostw Europy.

Nasze pięściarki w Budvie zdobyły 6 krążków, pięściarze dorzuci jeszcze jeden.

Holender wygrał już 53. wyścig Formuły 1 w karierze i w klasyfikacji wszech czasów dogonił zajmującego trzecie miejsce Niemca Sebastiana Vettela.