Nie tylko Bieg Niepodległości. Dlaczego warto biegać jesienią i zimą?

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2022 16:32
W programie zajrzymy na trasę tegorocznego Biegu Niepodległości, ale porozmawiamy też ze specjalistą do spraw aktywności fizycznej. 
Maraton Warszawski
Maraton WarszawskiFoto: shutterstock/Stanislaw Tokarski

Już 11 listopada, tradycyjnie o 11.11, alejami Jana Pawła II w Warszawie przebiegną tysiące biegaczy tworzących biało-czerwoną flagę. Wspólnie upamiętnią oni 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
W programie znajdzie się m.in. trasa na 10 kilometrów. Będzie także kategoria nordic walking na dystansie 6,5 km, oraz Mila Niepodległości dla młodzieży w wieku 10-14 lat. W programie zajrzymy na trasy biegu, a także porozmawiamy z uczestnikami 32. odsłony tego wydarzenia, sprawdzimy, którędy biegli sportowcy i dowiemy się, co zaskoczyło ich podczas wyścigu. 

Wraz z początkiem pandemii, czyli w 2020 roku Bieg Niepodległości w Warszawie odbył się ale nie w tradycyjnej formie bezpośredniej rywalizacji lecz wirtualnie. Przebiegnięte kilometry przez poszczególnych biegaczy były sumowane, a celem było obiegnięcie Polski.

Sprawdź także:

W audycji porozmawiamy również o tym, jak powinna wyglądać rozgrzewka przed biegiem jesiennym i zimowym. O czym nie można zapomnieć, kiedy pogoda za oknem już nie rozpieszcza. A może nawet biegi jesienno-zimowe są zdrowsze od tych letnich?

Poza tym w programie o roli ruchu w życiu i jego wpływie na zdrowie porozmawiamy ze specjalista ds. aktywności fizycznej Katarzyną Domosławską-Żylińską. Rozmowa zrealizowana ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025, finansowane przez Ministra Zdrowia.

***

Na audycję 4. bieg zapraszamy w piątek (11.11) po godz. 16.05. Program poprowadzi Piotr Galus.

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka bieganie
Czytaj także

Sprzątanie świata. "Zacznij od własnego podwórka"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2022 15:00
- Ludzie śmiecą, najczęściej nie zdając sobie sprawy z tego, jak jest to niebezpieczne dla nich i dla planety, dlatego tak ważna jest edukacja - podkreślał Grzegorz Mikosza z Fundacji Nasza Ziemia, główny koordynator akcji "Sprzątanie świata - Polska". 
rozwiń zwiń