Rosja to stan umysłu?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 12:00
Barbara Włodarczyk, specjalistka w dziedzinie państw byłego ZSRR była gościem audycji "Pani tomu". Dziennikarka opowiadała o książce "Nie ma jednej Rosji".
Audio
  • Dziennikarka Barbara Włodarczyk o książce "Nie ma jednej Rosji" (Czwórka/Pani tomu)
Władimir Putin człowiek, który budzi skrajne emocje, od miłości, do nienawiści
Władimir Putin człowiek, który budzi skrajne emocje, od miłości, do nienawiściFoto: PAP/Archiwum/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO/POOL

Za co Rosjanie kochają Władimira Putina? Zdaniem autorki zbioru reportaży "Nie ma jednej Rosji", im jest on bardziej nienawidzony przez Zachód, tym większe poważanie ma wśród rodaków. - Większości Rosjan podoba się twarda postawa Putina w stosunku do Ukrainy - tłumaczyła Barbara Włodarczyk. Jak mówi, ich zdaniem aneksja Krymu była aktem sprawiedliwości dziejowej, powrotem półwyspu do macierzy.

A miłość do tego przywódcy nasi sąsiedzi ze Wschodu okazują - jak to w Rosji - w absurdalny czasem sposób. - Pod Niżnym Nowogrodem znajduje się sekta, która wierzy, że Putin jest kolejnym wcieleniem apostoła Pawła - opisuje dziennikarka TVP. Co ciekawe, na jej czele stoi kobieta, która wcześniej była skazana za korupcję.

Więcej o absurdach rosyjskiej rzeczywistości posłuchasz w audycji "Pani tomu".

***

Tytuł audycji: Pani tomu

Prowadził: Iwona Wojciechowska

Goście: Barbara Włodarczyk, dziennikarka

Data emisji: 12.11.2014
Godzina emisji: 19.00

(pkur/kul)

Czytaj także

Były czeski MSZ: Putin postępuje jak Hitler

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2014 12:50
Karel Schwarzenberg powiedział, że gdy Hitler chciał "Anszlusu" Austrii twierdził, iż Niemcy są tam prześladowani. Podobnych argumentów używał również w stosunku do Czechosłowacji i Polski. Jego zdaniem Putin postępuje dziś według tej samej zasady.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Putin: Janukowycz nie ma politycznej przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2014 15:00
Prezydent Rosji nie widzi na razie konieczności wprowadzania wojsk na Ukrainę. Władimir Putin zaznaczył jednak, że na Ukrainie doszło do zbrojnego przewrotu i nielegalnego przejęcia władzy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy Mołdawię spotka to samo co Krym?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2014 17:01
Baszkan, gubernator, czyli odpowiednik wojewody autonomicznej prowincji Gagauzji w Mołdawii, Mihail Formuzal, niedawno przebywał w Moskwie z oficjalną wizytą.
rozwiń zwiń
Czytaj także

O Putinie, Rosji i geopolityce

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2014 19:00
- Wielu z nas było przekonanych, że nasza epoka już nie będzie znała wojen - mówi Tadeusz Święchowicz, autor książki "Imperium zła. Reaktywacja". - Nie zauważyliśmy, że wokół nas narastają fundamentalne problemy, jak konflikt na Ukrainie.
rozwiń zwiń