Zarobki młodych. "Wyzysk nie roszczeniówka"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2015 15:40
- Na tle europejskich rówieśników młodzi Polacy zarabiają mało - mówi Łukasz Piechowiak z portalu Money.pl. - Średnio podaje się kwotę 2700 złotych netto, ale myślę, że jest ona mocno zawyżona.
Audio
  • Jak znaleźć dobrego pracodawcę i dobrze płatną pracę? (Się mówi/Czwórka)
Proszę wybaczyć, ale nie jestem stworzona do niewolnictwa - tak zakończyła się rozmowa kwalifikacyjna młodej Polski, która otrzymała propozycję pracy na cały etat za 1600 zł brutto. To standard czy niechlubny wyjątek?
"Proszę wybaczyć, ale nie jestem stworzona do niewolnictwa" - tak zakończyła się rozmowa kwalifikacyjna młodej Polski, która otrzymała propozycję pracy na cały etat za 1600 zł brutto. To standard czy niechlubny wyjątek?Foto: Pixabay/gentlegiant27153/dom. publiczna

Z tym stanowiskiem nie zgadza się specjalistka ds. rynku pracy Małgorzata Majewska. - Oczywiście moglibyśmy więcej zarabiać, ale nie nazwałabym tego wyzyskiem. Tak naprawdę, żeby dostać podwyżkę, najlepiej zmienić pracodawcę - przekonuje gość Czwórki.

W audycji sprawdzamy, jak zmieniło się podejście młodych ludzi do zadłużenia i dlaczego z roku na rok obniża się wiek osób, które trafiają do rejestru dłużników. Zdradzamy też, po czym poznać dobrego pracodawcę i co zrobić, żeby zechciał nas zatrudnić.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Małgorzata Majewska (specjalistka ds. rynku pracy), Halina Kochalska (BIG Infimonitor.pl), Łukasz Piechowiak (Money.pl)

Data emisji: 16.11.2015

Godzina emisji: 14.00

kul/kd

Czytaj także

Jak zwiększyć swoje szanse na dobrą pracę?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2015 18:30
Młodzi ludzie często narzekają, że nie mogą znaleźć pracy w zawodzie. Mamy jednak dobrą wiadomość - znalezienie posady jest możliwe, trzeba się tylko postarać!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Parlament studentów. Żacy mają głos

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2015 17:20
Polscy studenci zaczęli się organizować w czasach, gdy robotnicy stworzyli "Solidarność", czyli już w 1980 roku. Parlament Studentów RP jest młodszy - właśnie obchodził 20-lecie istnienia.
rozwiń zwiń