Dr Dapookster - anioł wśród muzyków reggae

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 17:17
Swoją muzyczną drogę rozpoczął w zespole muzycznym T-bone. Zespół "The Sticky Rice" założył z miłości do muzyki reggae. Jak twierdzi chciał, aby grana przez niego muzyka wyglądała dokładnie w taki sposób, w jaki sobie ją wyobraża. 
Audio
  • Dr Dapookster w studiu radiowej Czwórki (Strefa Dread)
Dr Dapookster w studiu Czwórki
Dr Dapookster w studiu CzwórkiFoto: Ewelina Thepphaboot/Czwórka

Ma 37 lat, ale muzyką zajmuje się od 19 roku życia. W swoim zespole śpiewa, gra na gitarze, instrumentach klawiszowych i perkusji.  - Wszystko zaczęło się od zespołu T-bone. Muzyka grana na żywo wzbudzała wśród Tajów ogromne zainteresowanie. Popularność zespołu i gatunku przyczyniła się do rozwinięcia sceny reggae w Tajlandii - mówił artysta.

Dr Dapookster Na przełomie wieków w Tajlandii pojawił się hip hop oraz cyfrowe nagrywanie muzyki. W opozycji do produkcji cyfrowej stała muzyka reggae, która zawsze bazowała na żywych instrumentach 

Gość radiowej Czwórki przyznaje, że jego twórczość nie ogranicza się do jednego gatunku muzycznego. - Mój pierwszy zespół T-bone grał ska, The Sticky Rice balansują na pograniczu dubu i reggae - tłumaczył. Artysta podkreślał w rozmowie z prowadzącym, że to właśnie eksperymenty tworzą muzykę wyjątkową.

Dr Dapookster opowiadał, że współcześnie nie brakuje młodych fanów, którzy chcą być częścią tej żywej muzyki. - Nowa scena reggae eksperymentuje ze steppers style, które w Tajlandii zdobywają coraz większą popularność.

Wszystkich inspiracji muzycznych artysty - klasyków i muzycznych eksperymentów z pogranicza muzyki reggae można posłuchać w nagraniu audycji. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Dr Dapookster

Data emisji: 2.10.2017

Godzina emisji: 22.09

ac/ag

Czytaj także

The Djangos. W ich muzyce jest serce

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 18:11
- Nasza historia ma blisko 20 lat. Jeździliśmy i słuchaliśmy różnych koncertów w całym kraju. Wtedy właśnie narodziła się i dojrzała nasza miłość do muzyki reggae - mówi w Czwórce basista i siła napędowa The Djangos Daniel Wysocki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Róbrege. Festiwal kultury alternatywnej

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2017 16:08
- W latach 80. Róbrege to był nie tylko rock i punk, ale różnego rodzaju performerzy, a nawet orkiestra kolejowa. Chodziło o kulturę niezależną, która nie istniała w ówczesnych mediach - mówi Paweł "Kelner" Rozwadowski, współorganizator festiwalu Róbrege 2017.
rozwiń zwiń