Wicemistrz Uniwersjady w siatkówce - Damian Kogut

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2023 17:01
Podczas Uniwersjady w Chengdu nasi siatkarze wywalczyli srebro, a siatkarki zajęły trzecie miejsce.
Damian Kogut
Damian Kogut Foto: arch. Damiana Koguta

Podczas Letniej Uniwersjady w Chengdu Polska reprezentowana była przez cztery drużyny w grach zespołowych. Koszykarkom i koszykarzom na podium stanąć się nie udało. Za to siatkarki i siatkarze przywieźli do kraju medale. Polki po pokonaniu w "małym finale" Brazylijek zdobyły w Chinach brąz, a Polacy, po przegranym finale z Włochami - srebro.
W Akademickiej Strefie Sportu o uniwersjadowym turnieju opowiadał jeden z naszych wicemistrzów, siatkarze Norwida Częstochowa, z którym awansował w tym roku do PlusLigi - Damian Kogut.

Zobacz więcej na temat: SPORT Czwórka dariusz matyja

W Chinach Nikola Horowska wywalczyła dwa złote medale - w skoku w dal i w biegu na 200 metrów oraz srebro w sztafecie 4x100 metrów.

Mistrzostwa świata, Uniwersjada i mistrzostwa Europy do lat 23 - trzy ważne starty, jeden po drugim - o intensywnym lipcowo-sierpniowym okresie startowym w Akademickiej Strefie Sportu opowiedział Kamil Sieradzki.

Podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 20-tu wywalczyła srebrny medal w biegu na dystansie 3000 metrów.