Dominika Ocylok - mistrzyni świata juniorek U26 w brydżu sportowym

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2023 16:55
Dominika Ocylok nie tylko gra w brydża na światowym poziomie, ale też skończyła studia medyczne na wydziale lekarskim i uprawia też zupełnie inny, dość nietypowy dla brydżystki sport.
Dominika Ocylok
Dominika OcylokFoto: Darek Matyja

Polski brydż od lat to ścisłą światowa czołówka. Tym bardziej cieszy nas, że uznani mistrzowie mogą być spokojni o następców. Z młodzieżowych mistrzostw świata w Holandii nasi reprezentanci przywieźli 3 medale. Brąz zdobyła drużyna do lat 26-ciu, a dwa złote krążki to zasługa drużyny do lat 16-tu oraz dziewczyn do lat 26-ciu, prowadzonych przez kapitana ekipy Rafała Marksa.

I właśnie z jedna z naszych mistrzyń świata - Dominiką Ocylok odwiedziła nas w Strefie Sportu - opowiedziała trochę o brydżu, turnieju w Holandii, ale też o studiowaniu... medycyny oraz innej swojej sportowej zajawce jaką jest... pole dance.

15:20 Strefa sportu - 28 sierpień 2023 16_30_08.mp3 Dominika Ocylok w Strefie Sportu

Zobacz więcej na temat: SPORT Czwórka dariusz matyja

Podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 20-tu wywalczyła srebrny medal w biegu na dystansie 3000 metrów.

Polscy żeglarze nie zdobyli medali podczas mistrzostw świata w Holandii, ale wywalczyli olimpijskie kwalifikacje w czterech klasach.

Podczas Uniwersjady w Chengdu nasi siatkarze wywalczyli srebro, a siatkarki zajęły trzecie miejsce.