Rafał Karolik i Paweł Marczak - medaliści AMŚ w futsalu

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2023 16:52
Drużyna AZS AWF Warszawa zajęła trzecie miejsce w międzyuczelnianych akademickich mistrzostwach świata w futsalu, które odbyły się w stolicy Francji.
Rafał Karolik i Paweł Marczak
Rafał Karolik i Paweł MarczakFoto: Darek Matyja

Zespół AZS AWF Warszawa był jedną z 24 drużyn, które wzięły udział w międzyuczelnianych akademickich mistrzostwach świata w futsalu, które na początku listopada odbyły się w Paryżu.
Do Francji jechali aby godnie zaprezentować polski akademicki futsal i ta sztuka im się udała. Po wyjściu z grupy, wygrali mecze w 1/8 finału i w ćwierćfinale, po czym niestety nie dali rady awansować do finału przegrywając z kosowską drużyną studentów z Prisztiny. W meczu o trzecie miejsce, po karnych pokonali jednak ekipę z Bejrutu i do kraju wrócili z tarczą, a właściwie to z... brązowymi medalami.

O wyprawie do Paryża w Akademickiej Strefie Sportu opowiedzieli zawodnicy futsalowej drużyny AZS AWF Warszawa - Rafał Karolik i Paweł Marczak.

15:14 Strefa Sportu - 23 listopada 2023.mp3 Paweł Marczak i Rafał Karolik w Strefie Sportu

Zobacz więcej na temat: SPORT Czwórka dariusz matyja

Z mistrzostw Europy w judo Angelika Szymańska przywiozła brązowy medal i teraz już myśli o... poprawieniu tego wyniku podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Studentka Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej - Emilia Grabarska opowiedziała w Akademickiej Strefie Sportu o swojej przygodzie ze sportami sylwetkowymi.

Srebrny medal ostatnich mistrzostw Europy w żeglarskiej klasie 49er przybliżył załogę Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki do olimpijskiego startu, ale walka o nominację na igrzyska wciąż jeszcze trwa.