Kuba Seemann i Janek Klimkowski - medaliści MŚ juniorów w szachach

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2023 16:55
Polscy młodzi Jakub Seemann i Jan Klimkowski zdominowali mistrzostwa świata juniorów w szachach, zdobywając złoty i srebrny medal w kategorii do 16 lat. Paweł Sowiński zdobył srebro w kategorii do lat 14.
Janek Klimkowski i Kuba Seemann
Janek Klimkowski i Kuba SeemannFoto: Darek Matyja

Młodzi polscy szachiści podczas mistrzostw świata juniorów w Montesilvano we Włoszech wygrali klasyfikację medalową.
Nasza reprezentacja wygrała klasyfikację drużynową po raz pierwszy od wielu lat, wyprzedzając takie szachowe potęgi, jak Stany Zjednoczone, Chiny czy Indie.
Do kraju złote medale przywieźli w konkurencji indywidualnej Jakub Seemann (w kategorii do lat 16-tu) i Paweł Sowiński (do lat 14-tu), a srebro wywalczył Jan Klimkowski (do lat 16-tu).
W turnieju we włoskim Montesilvano wystartowało niemal 800 zawodników z 80 krajów w kategoriach do lat 14, 16 i 18 open oraz dziewcząt.
We Włoszech Polskę reprezentowało 26 zawodniczek i zawodników. Poza medalistami miejsca w czołowej dziesiątce poszczególnych kategorii wywalczyli Martyna Wikar (6. do lat 18), Klara Szczotka (8. do lat 16) oraz Patryk Cieślak (9. do lat 14).

W Strefie Sportu o swojej przygodzie z szachami opowiedzieli mistrz i wicemistrz świata do lat 16 - Kuba Seemann i Janek Klimkowski.

16:15 Strefa Sportu - 6 grudnia 2023.mp3 Kuba Seemann i Janek Klimkowski w Strefie Sportu

Zobacz więcej na temat: SPORT Czwórka dariusz matyja

Drużyna AZS AWF Warszawa zajęła trzecie miejsce w międzyuczelnianych akademickich mistrzostwach świata w futsalu, które odbyły się w stolicy Francji.

Maciek Rutkowski - brązowy medalista ostatnich mistrzostw świata w slalomie PWA o windsurfingu PWA i swoich startach w olimpijskiej klasie IQFoil.

Dawid Piechowiak o projekcie AZS - "Sięgnij gwiazd z piłką ręczną"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2023 16:55
Akademicki Związek Sportowy mocno wspiera rozwój piłki ręcznej wśród młodzieży szkolnej.