Ola Rudzińska - mistrzyni świata we wspinaczce na czas

15 metrów po piionowej ścianie w 7,5 sekundy - to recepta na złoty medal MŚ.
  • Ola Rudzińska - mistrzyni świata w "bieganiu po ścianie"
Ola Rudzińska
Ola RudzińskaFoto: Darek Matyja

Ola Rudzińska medali i pucharów w swojej kolekcji ma mnóstwo - ale takiego jeszcze nie miała. W Innsbrucku została mistrzynią świata we wspinaczce na czas. Rywalizację kobiet zdominowały... Polki. Ola została mistrzynią świata. W finale pobiegła naprawdę szybko 7,56 s. Tytuł wicemistrzyni dla innej Polki - Ani Brożek. Jakby tego było mało na czwartej pozycji rywalizację zakończyła Ola Kałucka, która walkę o brąz przegrała przez falstart.
Wśród Panów broniący tytułu mistrzowskiego Marcin Dzieński tym razem poza podium - na 10. miejscu.
W "Strefie sportu" Ola opowiedziała nie tylko o ostatnich mistrzostwach świata.

W naszej audycji było też o 40. Maratonie Warszawskim oraz finałowych zawodach Surf to Fly Romo Cup 2018.