Monika Saj to współtwórczyni startupu edukacyjnego Maturalni.com, który pomógł w przygotowaniach do matury co drugiemu maturzyście w Polsce i zrewolucjonizował sposób przygotowań do egzaminów. Wyrównuje szanse w dostępie do edukacji na najwyższym poziomie oraz, współpracując z najlepszymi nauczycielami w Polsce, wprowadza innowacyjne i skuteczne metody nauki, organizuje setki darmowych lekcji dla maturzystów, w tym także największy edukacyjny LIVE (25 000 uczniów na żywo - rekord Polski). Wiceprezeska Fundacji Młodych Liderów oraz Fundacji Super Animator. Mentorka oraz trenerka, która nieustannie dąży do odkrywania i wspierania młodych talentów. Zrealizowała kilkadziesiąt programów i inicjatyw pozwalających na identyfikowanie liderów przyszłości i rozwijanie ich potencjału jak np. Szkoła Liderów Samorządów Uczniowskich, czy Olimpiada Biznesowa. Pasjonatka psychologii, uwielbia podróżować, odkrywając nowe kultury, smaki i tradycje.
Magda Saj maturę ma już za sobą, ale gdy przychodzi maj to stresuje się razem z maturzystami, towarzyszy im. - Temat matur jest mi niesamowicie bliski, jak i temat polskiego systemu edukacji. To coś o co walczę - mówi Magda Saj, finalistka Czwórkowego plebiscytu Nieprzeciętni 2023. - Gdybym miała coś o sobie powiedzieć, to dziś jestem "tą od rewolucji w polskim systemie edukacji". Mam nadzieję, że można to zauważyć - dodaje.
Dla maturzystów
Startup edukacyjny Maturalni.com, którego współtwórczynią jest Czwórkowy gość w ostatnich miesiącach przeżywał prawdziwe oblężenie, serwery przegrzewały się. - My przygotowujemy do matury, w tym roku z maturalni.com skorzystało 100 tysięcy osób, czyli co drugi polski maturzysta - zdradza. - Bardzo się z tego cieszymy, ale realnie mieliśmy problem z przegrzewającymi się serwerami, który rozwiązywał nasz team programistów.
14:38 czwórka strefa prywatna 24.05.2023 monika saj.mp3 Monika Saj opowiada o swoich nieprzeciętnych pasjach i działaniach (Strefa prywatna/Czwórka)
Praca w startupie to dla Moniki nie tylko dwa gorące przedmaturalne miesiące. W rozmowie z Jakubem Jamrozkiem opowiada, że materiały tworzone są już w wakacje. Wtedy już zespół maturalni.com działa z metodykami nauczania, egzaminatorami, najlepszymi nauczycielami w Polsce. - Chcemy tę wiedzę przekazywać też w atrakcyjny sposób, tak by pokazać młodym ludziom, że przygotowanie do matury może być fajne i nie tak czasochłonne - wyjaśnia. - Pracujemy nad optymalizacją czasu nauki, nad oszczędzaniem go i nad wyrównywanie szans w dostępie do edukacji na najwyższym poziomie.
Do matury można przygotowywać się cztery lata. Doświadczenia twórców startupu pokazują, że jest szansa na skrócenie tego okresu. - Tę wiedzę da się zebrać, skondensować i tak przedstawić, żeby niekoniecznie uczyć się 4 lata, ciągle do tej matury - podkreśla Monika Saj. - Mamy dużo doświadczeń, w których uczniowie swoje przygotowania z nami zaczynali w grudniu, bo mieli niskie wyniki z próbnych matur, byli załamani. Dziś, już po maturach przyznają, że poszło im dobrze.
Gość Kuby Jamrozka zdradza, że startup powstał z "wkurzenia" i braku. Zespół maturalni.com to młodzi, którzy zauważyli, że tego typu wsparcia brakuje. Zdecydowali się interweniować, sami zawalczyć o młodych. - Od 8 lat pracujemy też z młodzieżą w Fundacji Młodych Liderów. Znamy potrzeby młodych, wiemy z czym mają problemy. Te doświadczenia są ciągle aktualizowane - mówi Monika Saj. - Pandemia też była momentem, w którym zdecydowaliśmy, że bierzemy się za to, za pomoc młodym ludziom maturzystom. Chcemy odpowiadać na ich potrzeby.
Nieprzeciętni 2023 - głosuj już dziś. Wśród finalistów - Aleksandra Wańczyk
Nieprzeciętni 2023. Joanna Hubska - czy jest Twoją Nieprzeciętną?
Szkoła marzeń wg Moniki Saj
Szkoła marzeń Moniki Saj to miejsce, które pozwala na indywidualny rozwój ucznia, które nie buduje swego autorytetu aparatem strachu i stresu, a patrzy na potrzeby i preferencje. Finalistka Nieprzeciętnych 2023 pragnie też, żeby taka szkoła była wyposażona w nowoczesne narzędzia, które idą z duchem czasu.
Praca w Fundacji Młodych Liderów, której Monika jest wiceprezeską nauczyła ją uważnie patrzeć na ludzi. - Lider to osoba, która potrafi inspirować innych, patrzymy na niego z podziwem - definiuje. - My staramy się tych liderów wyłapywać i pozwalać im na rozwój, a także dawać im do tego narzędzia. Takich młodych liderów jest wielu, ale często brakuje im "powera", czasem autorytetu - dodaje.
Finalistka Nieprzeciętnych 2023 zdradza, że liderem można się urodzić, ale można się też tego nauczyć. Przygotowanie do tej roli, a także wyposażenie w narzędzia to ogromny czynnik.
Czytaj także:
Monika Saj w tym roku wybiera się na swoje najdłuższe wakacje w dorosłym życiu, potrwają "aż" dwa i pół tygodnia. - Przez ostatni rok pracy usiłowałam spać, gdy mogłam. To był intensywny czas w moim życiu i bardzo satysfakcjonujący - podkreśla. - To było spełnienie marzeń, nie tylko odbiorców, ale i moich. Teraz czas naładować baterie. Uwielbiam żeglować, tańczyć i podróżować - to moja ucieczka, mój rozwój indywidualny - jechać autostopem na drugą stronę świata.
Finalistę plebiscytu Nieprzeciętni 2023 poznamy podczas uroczystej Gali 22 czerwca.
***
Tytuł audycji: Strefa prywatna
Prowadzi: Jakub Jamrozek
Gość: Monika Saj (finalistka plebiscytu Nieprzeciętni 2023)
Data emisji: 24.05.2023
Godzina emisji: 20.16
pj
Logo sponsora plebiscytu Nieprzeciętni 2023