Legia lepsza od Pogoni, 120 sekund "Jagi"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2015 16:33
Przegląd sportowy dnia - 25 maja 2015.
Legia lepsza od Pogoni, 120 sekund Jagi

Legia Warszawa w wyjazdowym spotkaniu pokonała szczecińską Pogoń 1:0. Dzięki sobotniej wygranej stołeczny zespół powrócił na fotel lidera Ekstraklasy. Legia w Szczecinie przełamała wyjazdową niemoc. Wygrała po serii czterech spotkań bez zwycięstwa. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Orlando Sa. To 13. trafienie Portugalczyka w rozgrywkach, który w środę przesądził o wygranej z Jagiellonią Białystok.
Z walki o tytuł nie rezygnuje Jagiellonia, która w sobotę zwyciężyła Wisłę Kraków 2:1, choć do... 87. minuty przegrywała. "Biała Gwiazda" prowadziła od 42. minuty po golu Macieja Jankowskiego, a gospodarze mieli problemy, by poważnie zagrozić jej bramce. Wszystko wskazywało, że Jagiellonia dozna pierwszej od października 2011 ligowej porażki z Wisłą, ale w ostatnich minutach udało się jej piłkarzom odwrócić losy meczu. W 87. minucie sprytnym strzałem głową wyrównał Patryk Tuszyński, a po 120 sekundach ekwilibrystyczną przewrotką trzy punkty zapewnił białostocczanom Jan Pawłowski.
Więcej informacji w Przeglądzie sportowym dnia przygotowanym przez Darka Matyję. Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.