Fc Barcelona najlepszym klubem w Europie

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2015 16:14
Przegląd sportowy dnia - 7 czerwca 2015.

Fc Barcelona po raz piąty w historii zdobyła Puchar Europy. Podopieczni trenera Luisa Enrique pokonali w berlińskim finale Juventus Turyn 3:1.
Barcelona wygrała czwarty z rzędu finał rywalizacji o Puchar Europy, w którym uczestniczyła, a piąty w historii. Z kolei Juventus, który ma na koncie dwa triumfy i czeka na taki sukces od 1996 roku, poniósł czwartą z rzędu finałową porażkę w LM.
Brytyjczyk Lewis Hamilton z zespołu Mercedes GP wywalczył pole position przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Kanady, siódmą eliminacją mistrzostw świata Formuły 1. Kwalifikacje zakończyły się pechowo dla kilku czołowych kierowców. Z powodu awarii czterokrotny mistrz świata Niemiec Sebastian Vettel z Ferrari i Brazylijczyk Felipe Massa z Williamsa wystartują z ósmej linii.
Więcej informacji w Przeglądzie sportowym dnia przygotowanym przez Darka Matyję. Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.