Nowa Tradycja - festiwal pełen zaskoczeń

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 16:20
- Bardzo wiele projektów, ktore pojawiły się w ciągu 21 lat istnienia festiwalu Nowa Tradycja, opartych było o nasze archiwa. Czekamy na kolejnych chętnych - mówi Piotr Kędziorek, szef Radiowego Centrum Kultury Ludowej.
Audio
  • Festiwal Nowa Tradycja zbliża się wielkimi krokami. Jak wziąć udział w konkursie? Stacja Kultura/Czwórka)
21. Konkurs Muzyki Folkowej Nowa Tradycja. 2. dzień przesłuchań. Zespół spektaklu DO DNA
21. Konkurs Muzyki Folkowej Nowa Tradycja. 2. dzień przesłuchań. Zespół spektaklu DO DNAFoto: Wojciech Kusiński/PR

Czytaj także
bela sorry boys 1200.jpg
Sorry Boys: nowa płyta to zapis konkretnych emocji

Kolejna odsłona Nowej Tradycji rozpocznie się 16 i potrwa do 19 maja, a zgłoszenia można przesyłać do 1 kwietnia. W konkursie mogą wziąć udział zespoły (do 12 osób) lub soliści, których program zawiera co najmniej trzy utwory inspirowane polską muzyką ludową lub muzyką historycznych mniejszości etnicznych zamieszkujących Polskę. - Festiwal narodził się jako sprzeciw wobec tego, co działo się wówczas na polskiej scenie folkowej - zdominowanej przez muzykę celtycką i chodnikowe wykonania muzyki peruwiańskiej. Wydaje mi się, że udało nam się zachęcić artystów do sięgania po naszą polską muzyką tradycyjną i muzykę mniejszości narodowych - wyjaśnia gość Czwórki.


Czytaj także
Kapela ze Wsi Warszawa fot. Radek Polak 1200.jpg
Kapelą Ze Wsi Warszawa zachwyca się świat

Festiwal zainauguruje koncert, na którym wystąpią młodzi ludzie z czterech różnych regionów Polski kultywujący lokalne tradycje muzyczne. Co jeszcze znajdzie się w programie? Jakie były największe zaskoczenia minionych odsłon festiwalu? W jaki sposób Radiowe Centrum Kultury zamierza uczcić swoje 25. urodziny? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Piotr Kędziorek (redaktor naczelny Radiowe Centrum Kultury Ludowej)

Data emisji: 11.03.2019

Godzina emisji: 11.14

kul/kd

Czytaj także

Kiedy muzycy piszą smutne piosenki

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 09:00
Badania przeprowadzone przez jeden z amerykańskich portali dowodzą, że w 2018 roku powstało najwięcej smutnych piosenek od kilku dekad. Czy ten trend dotyczy też polskich artystów?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Barbara Wrońska: "Serce" to spontaniczny atak na piosenkę

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 15:50
W walentynki Barbara Wrońska podarowała fanom "Serce". - Ta piosenka była już w moim repertuarze koncertowym, ale przyszła do mnie z podwójną mocą po tym, co na początku roku wydarzyło się w naszym kraju - opowiada Barbara Wrońska.
rozwiń zwiń