Książką spłaca dług swoim bliskim

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2013 14:48
- Ten rejs obfitował w wiele różnych zdarzeń. Zerwanie się łączności całkowitej na pewno przysporzyło mojej rodzinie trochę siwych włosów - mówi Tomasz Cichocki. - Tą książką spłacam dług mojej rodzinie.
Audio
Kapitan Tomasz Cichocki
Kapitan Tomasz CichockiFoto: Wojciech Kusiński

Kapitan Tomasz Cichocki  w 312 dni samotnie opłynął świat. Niestety nie udało mu się pokonać oceanów w systemie non-stop. - Do tej pory tylko jednemu Polakowi się to udało, kapitanowi Henrykowi Jaskóle - mówi Tomasz Cichocki. - Chciałem to powtórzyć, niestety ocean w tym wypadku okazał się dosyć twardym zawodnikiem - dodaje.

Podobno łatwiej jest wspiąć się na ośmiotysięcznik lub polecieć w kosmos niż opłynąć świat. Samotną podróż dookoła świata odbyło zaledwie 200 osób, a na Mont Everest wspięło się już około 1500 osób.

- Gdy wypływałem z portu to czułem radość, że już nie ma siły, żeby mnie cofnąć - mówi kapitan. - Z drugiej strony zawsze jest taki lęk na początku rejsu - czy coś się nie przytrafi i czy wszystko przygotowałem i zabrałem - opowiada.

Tomasz Cichocki przeżył wiele różnych przygód podczas tego rejsu, włącznie w wywróceniem się jachtu do góry dnem, szyciem własnej głowy. Znalazł też czas na to, by napisać książkę, bo "Zew oceanu. 312 dni samotnego rejsu" powstał na morzu.
Gość Czwórki na podróż dookoła świata wybrał jedną z trudniejszych tras, musiał pokonać ekstremalnie trudne warunki - o tej wyprawie i książce "Zew oceanu. 312 dni samotnego rejsu" dowiesz się więcej słuchając załączonej audycji "Stacja Kultura".

Kuba
Kuba Kukla, kapitan Tomasz Cichocki i Kasia Dydo w Czwórce /fot. Wojciech Kusiński


(pj)

Zobacz więcej na temat: podróże turystyka
Czytaj także

Rejs Kuby nominowany do nagrody Travelery 2012

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2013 15:11
Samotny rejs Kuby Strzyczkowskiego przez Atlantyk z okazji 50-lecia Trójki jest nominowany do nagrody Travelery National Geographic w kategorii Podróż roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kambodża – kraj nieodkryty

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 16:00
Znawcy mówią, że to archeologiczna perła Indochin z zabytkami, które śmiało mogą konkurować ze spuścizną Greków i Rzymian.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W Polsce jest coraz mniej górali. To koniec tej grupy etnicznej?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 14:24
Według opublikowanych niedawno wyników spisu ludności z 2011 roku, góralską przynależność etniczną deklaruje w Polsce zaledwie 3 tys. osób. Zdaniem Stanisława Karpiela-Bułecki z zespołu Future Folk, żeby być góralem nie trzeba mieszkać w górach, ale kultywować tradycje i znać język.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Birma: najpiękniej jest tam, gdzie nie dojedziesz

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2013 14:10
Azjatycki kraj nadal jest trudno dostępny. Żaden taksówkarz, żaden kierowca zdezelowanego busa nie dowiezie Cię do jego najpiękniejszej części.
rozwiń zwiń