Jak przekonuje Katarzyna Żach, przedstawiciel jednego z organizatorów targów, pracodawcy, którzy nie przejmują się głosami o kryzysie i nie boją się zatrudniać nowych pracowników, będą w o wiele lepszej sytuacji finansowej, gdy nastąpi wzrost gospodarczy, w porównaniu z pracodawcami redukującymi obecnie zatrudnienie.
– Na targach byli właśnie pracodawcy, którzy nie przejmują się kryzysem, inwestują oraz starają się rozwijać – podkreśla gość "Pod lupą". Branżami, w których szczególnie potrzeba rąk do pracy okazały się finanse, ubezpieczenia, handel, ale też IT. Oferty dla humanistów dotyczyły głównie edukacji.
Katarzyna Żach zauważa, że pracodawcy w taki sam sposób zwracają uwagę na wykształcenie osoby poszukującej pracy, jak i jej doświadczenie zawodowe. Jak się okazuje to doświadczenie rozumiane jest przez pracodawców bardzo wszechstronnie. Nie poszukują oni w CV tylko informacji o płatnej pracy, ale również o praktykach, wolontariacie czy wyjazdach do pracy za granicą.
Więcej o targach, które miały miejsce wczoraj w Warszawie, jak i o sytuacji na rynku pracy, dowiesz się słuchając rozmowy Bartka Wasilewskiego z Katarzyną Żach.
Posłuchaj jeszcze reportażu Kasi Węsierskiej o zawodach, które powoli znikają z rynku pracy.
ap