- Cashback to możliwość wypłaty gotówki z kasy sklepowej przy okazji dokonywania płatności kartą za zakupy - mówi Mikołaj Fidziński z portalu comperia.pl. - Kasa sklepowa staje się naszym bankomatem.
Wielu Polaków nie zna tej usługi. Niestety zdarza się też tak, że niektóre banki cashbackiem nazywają swoje promocje, tym samym wprowadzając klientów w błąd. Specjalne premie bankowe, zwroty części wydanych przez klienta, pieniędzy powinny być nazywane moneyback, a nie cashback.
Dziś usługa cashback jest usługą w fazie wzrostu, który jest bardzo duży. Nie jest wykluczone, że za kilka lat, pod względem popularności cashback, dogonimy Wielką Brytanię, Belgię, Holandię czy kraje skandynawskie, które wiodą prym jeśli chodzi o korzystanie z tej usługi.
Czytaj także: Młodzi Polacy nie dbają o pieniądze
Warto wiedzieć, co zaznacza Czwórkowy ekspert, że nie wszystkie banki oferują opcję cashback - należy o to zapytać, gdy zakładamy konto. Istotną informacją jest również kwota, którą możemy wypłacić dzięki cashback - maksymalnie jest to 300 zł.
Cashback jest coraz bardziej popularny, jednak możemy być spokojni, że z pewnością nie zastąpi on bankomatów czy wypłat w bankowym okienku. By dowiedzieć się więcej o tej usłudze, a także o płaceniu przez komórkę, paypassem czy paywavem, zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji "4 do 4".
(pj, ac)